Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap

SSS

 

Program web tabanlı mı?

Evet porgramımızın hem satış yapılan önyüzü, hem de yönetim yani backofis kısmı tamamen web tabanlıdır. 

 


Bu hizmet datalarını taşıyan XML dosyalarını ve kodlarını, direkt olarak siz mi bize vereceksiniz? Yoksa başka bir kuruluş üstünden mi alacağız?

Bizim size sağladığımız online seyahat portalına veri sağlayan XML servisleri, bizim seyahat portalımızla birlikte çalışır. Dolayısıyla portalımızla XML web servisleri bir bütündür. 

 


Web sitesini size yaptırmamız halinde buna hostin fiyatı dahil mi? Bu hosting hizmetinin fiyatı ve özellikleri nelerdir? (trafik, hız vs açısından) Bize ne gibi avantajlar sağlar? 

Vermiş olduğumuz hizmete; web sitesi, XML web servisleri, bunlar için gerekli olan SSL sertifikası, hosting ve barındırma ücreti  fiyatlara dahildir.

 

Data güvenliği nasıl korunuyor? Back up ne sekilde alınıyor? Program web tabanlı mı ? Server kullanımı hakkında bilgi verebilir misiniz?

Şuanda kullanmış olduğumuz sunucu dünyanın en güvenli ve kaliteli sunucularından birisi olan Amazon web servisleridir. Size ek maliyet getirmeden yıllık 36000€ civarında bi değere sahip serverı paylaşımlı olarak kullanmanızı sağlıyoruz. Bizimle anlaşma yaptığınızda sadece web servisi değil bunun barındırma, bakım ve yedekleme hizmetlerini satın almış olursunuz. 

 


B2B satışlarında, sistemimizi kullanan acentelere XML ve kendi kontratlarımız üzerinden tutar veya yüzde olarak kar marjı ekleyebiliyor muyuz? Ayrıca komisyon verebiliyor muyuz?

Evet acentelerinize tutar veya oran şeklinde bir kar marjı tanımlayabiliyorsunuz. Ayrıca bu kar marjı satıştan, alıştan veya kardan şeklinde tanımlanabiliyor.

 


Örneğin belli bir hedef satışı yaptığında artı komisyon verebilir miyiz?

Evet bunu istediğiniz dönemin sonunda, ayrıca geri ödeme (refund) indirimi ile yapabilirsiniz.

 


Muhasebe kısmında birden fazla kasa oluşturabilir miyiz?

Muhasebe hesap planında tüm muhasebe programlarında yapabildiğiniz gibi sınırsız sayıda kasa, banka, çek senet, cari, stok, gelir gider, personel ve vergi hesapları oluşturabilir, bunları istediğiniz şekilde muhasebenin Borç - Alacak ilkelerine uygun şekilde çalıştırabilirsiniz. 

Tüm satış  işlemleri sonucunda alış satış kar ve komisyon hesapları tanımladığınız bilgilerle otomatik çalışır ve bu işlemlere ait fişler otomatik oluşur.

 


B2B acentelerimizi kredili veya rezervasyon sırasında ödemeli olarak ayırabiliyor muyuz?

Evet bunu onlara vereceğiniz bir cari limiti ile yapabiliyorsunuz. Onlara vereceğiniz açık hesap limiti 0 olursa tüm işlemleri ödeme ile gerçekleştirebilirler.

 


B2B de XML entegre ve kendi kontratlarımız olduğunda, kendi kontenjanımız olmasa bile, bizim fiyatımızın da çıkmasını ve on request olarak rezervasyon girilebilmesini istiyoruz. Bu mümkün mü?

Evet bu mümkün.

 


On request olan rezervasyonlarda not confirm olduğunda manuel olarak alternatif öneride bulunabilir miyiz? Sistemde bunları yazabileceğimiz ve b2b userin görebilecegi bir bölüm var mı?

Evet bunu önerebilirsiniz 

 


?Sattığımız günlük tur (sehir turu, boğaz turu gibi ek servisleri) operasyonunu sistem üzerinden yaparak (tura çıkacak rehber,araç vs..) raporlayıp, maliyetlendirebiliyor muyuz?

Evet günlük turları sisteme girip, operasyon maliyet ve muhasebe işlemlerini tur modülünden takip edebilirsiniz.

 


Sisteme kendi girdiğimiz otellerin fiyatlarını alış ve satış excel pdf vs.. import – export yapabiliyor muyuz?

Evet sistem excele veri gönderebiliyor. Kendi başlıkları olan kolonları excelden alabiliyor.

 


B2B sistemi her açtıklarında yeni bir mesaj vermemiz mümkün mü?

Evet B2B de hem en üstte dikkat çeken bir mesaj ekranı, hem de ilk login olduğunda otomatik açılan bir popup ekranı opsiyonumuz mevcuttur.

 


Web üzerinden çalışacak bu satış sisteminin iOS ve Android platformundaki uygulamaları da bu fiyata dahil mi veya bunları ücret karşılığı yapıyor musunuz?  Eğer yapıyorsanız bunların bize maliyeti ne kadar olur?

Yaptığımız uygulamalara ait IOS ve Android uygulamalar mevcut değil. Size sağlayacağımız site ise responsive olup tüm tablet ve telefonlarda otomatik şekil değiştirerek, onların yapısına uygun bir şekilde çalışma özelliğine sahiptir. İleride IOS ve Android uygulamalarımız çıktığında, uygulamalar sizin adınıza  yayınlanması gerektiğinden dolayı bizden cüzi miktarda ücretle uygulamayı alıp yayınlayabilirsiniz. Application 2016 2.yarısında hazır olacaktır.


Rehberlerimizin direkt yapmış olduğu tur satışlarını sisteme tur yönetimi / TUR REZERVASYONU ekranından mı yapıyoruz? Yoksa ayrı bir ekran mı var

Evet hem son kulanıcılar hem alt acenteler hem de acente çalışan ve rehberleri sisteme login olarak önyüzden satış yapabiliyorlar. Login olunca otomatik olarak ekran değişerek bu kullanıcılara özel yetkiler vererek devam ediyor.

 


Rehberlerimizin tur satışlarını, satış sırasında sisteme girebilecekleri tablet veya telefon uyumlu bir uygulama var mı?

Evet. Rahatlıkla önyüzü kullanabilecekler.

 


İran´da çalıştığımız bankanın sanal pos entegresi için nasıl bir yol izlemeliyiz?

Bize entegrasyon için gerekli dökümanları iletmeniz yeterli olacaktır.

 


Back office çalışanları için departman ve personel bazlı yetkilendirme yapabiliyor muyuz? Back office kullanıcı sayısında kısıtlama var mı?

Hayır. Kullanıcı sayısında kısıtlama yok; yetkisel kısıtlamaları siz yapabilirsiniz.

 


XML rezervasyonlarımızın ödemelerinde muhattabımız kim olacak?

Eğer XML sağlayıcı firma ile siz direkt anlaşma yaparsanız, karşılıklı olarak muhatap olacaksınız. Bizim anlaşmalarımızı kullanırsanız, bizimle muhatap olacaksınız.

 


B2B den gelen rezervasyonların iptal ve değişikliğini sadece back office´ten yapmamız mümkün mü?

Evet mümkün. Bunu rezervasyona göre de yapabilmek mümkün, mesala sorsat bir rezervasyon henüz otele bildirilmediyse, yetki verdiğiniz takdirde alt acente iptal yapabilir.

 

Sadece tur satışı, sadece transfer satışı veya sadece ek servis satışı yapılıyor mu?

Evet her sey tek tek veya bir arada dinamik olarak paketlenerek satış yapılabiliyor.

 


Muhasebe kısmında acente ödeme takiplerini voucher bazlı veya toplu ödeme şeklinde yapabiliyor muyuz? Ve bu ödeme – kalan bakiyeyi B2B acentelerimizde kendi ekranından takip edebiliyor mu?

Evet ödemeleri toplu halde girebilirsiniz ama voucher bazlı girmenizi öneririz çünkü bu şekilde her rezervasyondan kalan bakiyeyi de takip etme şansınız olur.

 


B2B Acentelerimize rezervasyon bazlı veya tarih bazlı toplu invoice göndermemiz mümkün mü?

Evet tek veya toplu fatura kesme imkanınız var.

 


Operasyon ve konaklama raporlarını giriş tarihi / acente bazlı / check out tarihi / kayıit tarihi vs. bazlı alabiliyor muyuz?

Tüm raporlarda istediğiniz sıralam ve filitrleme olanaklarını kullanabilirsiniz.

 


Bir voucherda bulunan birden fazla hizmet için ayrı kurlar kullanabilir miyiz (örneğin otel euro, tur usd gibi)

Hayır ne yazık ki sepette tek kur kullanabiliyoruz.

 


Otellerlere şifre verebilir miyiz? Kendileri sisteme girip kontrat kontenjan yönetimi yapabilirler mi?

Otellere şifre verip kendi içerik ve fiyat bilgilerini kendilerinin güncellemesini sağlayabilirsiniz.

 


B2B şifresi verdiğimiz acentelerimiz alt acentelerine şifre verip satış yaptırabilir mi?

Evet onlar da kendilerini, alt acentelerini farklı kullanıcı kodları açarak oluşturabilirler ama onlar sizin gibi alt acente komisyon ve hesaplarını sistemden takip edemezler.

 


B2B rezervasyon ekranında acentelerimiz kendi karlarını ekleyip voucher alabilir mi?

Evet alt acenteler kendi formlarını burdan alabilirler.

 


Sistem gelen talepleri otele anlık veya belli aralıklarla otomatik olarak mailing yapıyor mu?

Sistem tüm gelen talep, rezervasyon ve ödemeleri otomatik olarak mail atabiliyor.

 


Rezervasyonların B2B kullanıcı tarafından eklendiği andan itibaren sistemdeki süreci ne şekilde oluyor? ( waiting- otele mailing- konfirme vs. Logları)

Rezervasyon B2B kullanıcı tarafından onaylandıktan sonra sırasıyla; 
 
otele bildirildi
otelden onay alındı veya otelden red alındı
otelden fatura geldi
otele ödeme yapıldı
aşamalarından geçiyor. Siz rezervasyon takip ekranından bu statüleri farklı renklerde ve farklı listelerde takip edebiliyorsunuz.
 
Benzeri aşamalar B2B veya Son Kullanıcı tarafı içinde var.
Sözleşme Gönderildi
Ödeme Alındı
Fatura Kesildi gibi aşamaları da ayrıca takip edilebiliyor.

 


Faturalandırma; işin faturalandırması nasıl? Biz kendi adımıza mı müşteriye fatura edeceğiz yoksa sizin adınıza bir komisyon tutarında mı fatura edeceğiz? Eğer ikici seçenek geçerliyse şartları nelerdir, komisyon oranı nedir?

Tedarikçi olan sisteme göre değişiyor. Çoğunda ürünleri siz alıyorsunuz, alış faturası size kesiliyor, kendi internet sitenizden yapmış olduğunuz satışlar için, faturayı son kullanıcıya sattığınız fiyattan kesiyorsunuz. Bazı dumlarda ise örneğin expedia bayiliği konusunda, expedia son kullanıcıdan ödemiyi alıp faturayı kesiyor, sizinde komisyon faturası kesmeniz gerekiyor.

 


Hizmet Portföyü; Satışını yapacağımız uçak bileti ve otel rezervasyonu gibi hizmetler için bunların sağlayıcısı olan kuruluşlarla bizim gidip teker teker anlaşma yapmamız mı gerekecek yoksa onların zaten yetkilendirmiş olduğu bir sisteme mi dahil olacağız. Buradaki uygulama maliyeti standart mı yoksa ulaşılan kurum sayısına göre artıyor mu? (10.000 otel için x lira 50.000 otel için Y lira gibi)

Biz bir çok sayıda otel, tur uçak bileti ve transfer sağlayıcısıyla anlaşma yaptık, bu ürünleri sizlere kullandırma hakkına da sahibiz. Siz hiçbir anlaşma yapmadan bu ürünleri satabilirsiniz. Bu durumda bize herhangi bir komisyon ödemenizde söz konusu değildir. Kendi özel anlaşmalarınız sonucunda, size özel komisyon ve fiyatlarla çalışmak istiyorsanız kullanıcı adı ve şifrenizi o firmanın entegrasyon kısmına girmeniz yeterlidir.

Bizim sağladığımız ve sizin anlaştığınız firmalar dışında online seyahat portalımıza sizde istediğiniz sayıda ürün tanımlayabilirsiniz. Satışını yapacağınız servisler:

Bizim sizin için sağladımız servisler,

Sizin dışarıdan alıp anlaşmasını sağladığınız servisler,

Manuel giriş yaptığınız servisler şeklinde olabilir.

 


Satış söz konusu olduğundan herhangi bir teminat söz konusu mu, başka bir kuruluş ile anlaşma ya da benzeri bir ödeme yada başvuru gerektirecek bir işlem var mı?

Alışı sizin kredi kartınız online olarak gerçekleştirir, ödemeyi ise sizin banka hesabınıza veya kredi kartı hesabınıza son kullanıcı yapar. Bu nedenden dolayı bize bir teminat ödemeniz gerekmez. Sadece limitini sizin belirlemiş olduğunuz sisteme tanımlı  bir kredi kartı bulunmalıdır. 

 


Yatırım konusunda verilecek net karar akabinde sistemin kullanılabilir hale gelmesi (Yayını) için ne kadar bir süre boyunca beklemek zorundayız.

Sistemin kulanılır hale gelmesi için en az 15 gün, ortalama 1 ay en fazla 45 günlük  bir süre gerekmektedir. Bu süre; sistemin açılmasından çok ayarların yapılaması, xml servis anlaşmalarının veya tanımlanacak dataların sisteme tanıtılması, size kullanımla ilgili eğitimin verilmesi, banka bağlantılarının yapılması ve testlerin tamamlanması için gereklidir.

 


Bu işi yapabilmek için nasıl bir şirket kurulmalı? Turizm Acenteleği ve Türsab üyeliği şart mı?

Seyahat Acentesi olmanız ve Türsab´a üye olmanız yasal zorunluluktur.

 


 

TOPLAM
Chat 
Lütfen Giriş Yapın